Legnica,

Zagłębie Miedziowe inwestuje w kolej

Zagłębie Miedziowe inwestuje w kolej 
Portal Zagłębia Miedziowego (Głogów, Polkowice, Lubin, Legnica) miedziowe.pl informuje, że w najbliższych latach na tym obszarze ma powstać kilka nowych stacji kolejowych. Umożliwi to program Inter Regio Rail, który jest realizowane przez tamtejsze samorządy. 

Portal informuje, że uruchomienie pociągów z Legnicy, przez Lubin i Polkowice do Głogowa będzie wymagało budowy kilkunastu kilometrów nowej linii (między Potoczkiem a Nielubią) oraz rewitalizacji istniejących szlaków kolejowych, a także budowy i modernizacji stacji kolejowych. Pociągi mają się zatrzymywać w m.in. przy stadionie w Lubinie, w Oborze, Potoczku, Polkowicach oraz prawdopodobnie w Jerzmanowej i Łagoszowie Małym. 

Jak powiedział portalowi burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, region Zagłębia Miedziowego „stać na to, by gminy z partnerami jakimi są firmy, w tym zwłaszcza KGHM, doprowadziły do stworzenia prawdziwego transportu pasażerskiego”. 

Projekt realizowany jest przy współpracy z firmą zewnętrzną. Serwis miedziowe.pl, powołując się na jej wyliczenia, podaje, że koszt realizacji inwestycji to ok. 600 mln zł. Harmonogram prac rozpisany jest na kilka lat. 
www.rynekkolejowy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz